Navigáció
Verseny
Szabályzat

A GLOCK-ról
Cégtörténelem
Filozófiánk
Safe Action rendszer
Biztonsági rendszer
Tartóssági teszt
Egyszerű felépítés, megbízható működés

Cikkek
Rendezvényeink
Részvételünk rendezvényeken
Kiállítások

Termékek
Kézifegyverek
Tartozékok
Kések és E-Tool
Felszerelés, Ruházat


Archívum
Hírek archívum
GLOCK Kupák

Aktivitás
Fórum
Feliratkozás a hírlevélre

Linkek
GY.I.K.
Szabályzat
Véletlen kép
Pontos időoff
Eseménynaptár
Április
KeSzCsSzoVa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Bejegyzés
Kattints ide a többiért
Következő öt bejegyzés
Mai névnapos
Ma 2024. április 24. szerda,
György napja van.
Holnap Márk napja lesz.
Legutóbbi látogatók
GD 4 napja
nzoltan 1 hete
fhdgunstore 2 hete
gabi024 2 hete
Fary 5 hete
Dzsy 5 hete
fatigris 6 hete
olivers 8 hete
sergeant0122 8 hete
siculus 8 hete
Fórumtéma megtekintése
MZERO.EU, GLOCK.HU | Glock fegyverek és lövészek | Cseveg?
Oldal: 2 / 2 < 1 2
Szerző RE: Glock problémák!
Sogron
Tag

Hozzászólások: 58
Lakóhely: Pilis
Regisztrált: 01.01.70
Elküldve: 2011.02.08 13:28
Halihó!

Így már értem! smiley
Nyugi, ez sem probléma, ez minden egyes Glock-nál jelentkezik. A jelenséget a fegyver rövics cs?hátrasiklásos rendszere okozza. A csövön kimunkált vájatba ugyanis csak addig fekszik fel fix-en a helyretolórugó, amíg nem végzel tölt?fogást. Akkor ugyanis a szán hátramozgásával együtt a cs? a kényszerpályán mozogva hátramozdul és a cs?szakáll illeszkedik a tokon reteszel?blokk erre kiképzett részébe. Ugyanakkor a helyretoló rúd hátsó, addig leveg?ben lév? része felfekszik a reteszel?blokk elöl lév?, ferde lemezére, így biztosítva a helyretolást. Ekkor tehát a cs? és a helyretoló rugó szétválik, majd a helyretoláskor ismét összekapcsolódik. Ebb?l adódik az elmozdulás, de ez nem vezethet hibához.
Szerkesztette: glock - 2011.10.02 09:58
Szerző RE: Glock problémák!
hummer
Tag

Hozzászólások: 3
Regisztrált: 13.09.10
Elküldve: 2011.02.08 10:09
Szia

Köszönöm, hogy válaszoltál, és örülök, hogy a csilingelés az normális jelenség.
A helyretolóval kapcsolatban az a helyzet, hogy azt amikor a helyére illesztem az els?/alsó félhold alakú lépcs?be az pontosan "belül" a helyére. Ezt követ?en a fegyvert összerakom, tölt?fogás fesztelenítés, majd ismételt szétszedés, és tapasztalom, hogy a helyretoló rugó a cs?szakállnál ebb?l a félhold alakú lépcs?b?l kimozog a második lépcs? felé. Nem jön ki bel?le teljesen, hanem egy kb 2 mm-es részével "kapaszkodik" még az els?/alsó lépcs?be. Te arra gondolhattál, hogy a helyretoló a cs?szakállnál gyárilag nem ül fel teljes terjedelmével az els?/alsó lépcs?be, hanem valamennyire túlnyúlik azon. Igen ezt tapasztaltam én is, viszont a probléma az amit fent írtam. Remélem sikerült jobban körbeírnom.
Szerző RE: Glock problémák!
Sogron
Tag

Hozzászólások: 58
Lakóhely: Pilis
Regisztrált: 01.01.70
Elküldve: 2011.02.08 09:04
Szia!

A csilingel? hangos problémád nem probléma! Akkor kezdj aggódni, ha ez elmúlik! A hang oka az üt?szegszerkezet m?ködésében rejlik. Ez ugyanis valahogy úgy néz ki, hogy fesztelenített állapotában az üt?szeget nem terheli meg az üt?szegrugú, így maga az üt?szeg néhány milimétert mozog el?re-hátra, attól függ?en, hogy merre buktatod. Ezt magad is tudod ellen?rizni, ha leveszed a tokról a szánt és az üt?szeg kiálló nyúlványát megmozgatod kicsit. Amint felhúzod a fegyvert, ez elmúlik, mivel az üt?szeg el?feszített állapotba kerül. Ez egy félig megfeszített helyzet, ahonnan a teljes megfeszítettséget az elsüt?billenty? elhúzásával tudod elérni. Ez adja a Glock-osan nyúlós sütést.
A második problémádat nem értem. A helyretoló rúd a cs?szakáll el?tti kett?s lépcs? els?/alsó részébe fekszik, de csak kb. félig takarja a vájat a rúd végét. A másik felé kilóg, a második lépcs?höz, így az kvázi szabadon van. Hogy lehet neked a saját vájatából kimozdulva kb. 3 mm-ert a rúd? Akkor az már ki kellene, hogy essen.
Szerző RE: Glock problémák!
hummer
Tag

Hozzászólások: 3
Regisztrált: 13.09.10
Elküldve: 2011.02.07 15:53
Tisztelt Fórumozók

Még csak ismerkedem a frissen vásárolt Glock 19-el, viszont felmerült egy kérdés bennem. Az természetes dolog ha a fegyver fémesen csilingel? hangot ad ki ha el?re majd hátra buktatom a kezemben és nincs cs?retöltve? Ha cs?re van töltve akkor nem csinálja.
Ezen kívül még azt tapasztaltam, hogy a fegyver szétszedését követ?en a helyretoló rugó nem illeszkedik pontosan a csövön kialakított félhold alakú vájatba, hanem onnan kb. 3mm-re ki van mozdulva. Ez természetes dolog vagy orvosolandó probléma?

A válaszokat el?re is köszönöm.
Szerző RE: Glock problémák!
rettenet78
Tag

Hozzászólások: 23
Regisztrált: 04.12.08
Elküldve: 2010.04.22 18:43
Köszönöm köszönöm!
Szerző RE: Glock problémák!
mykeee
Tag

Hozzászólások: 10
Regisztrált: 13.11.08
Elküldve: 2010.04.22 10:47
Hy rettenet78... ha robbantot ábrát nézed.. korábban írtam, hogy a 6.sz. alkatrész az a távtartó hüvely. azon belül pedig a Glock Nagy Master korbban válaszolt, hogy az üt?szeg szakálla hátul ahol ennek a 6.sz alkatrésznek neki vágodik,ott felver?dés keletkezhet, de ennek ellenére ezzel nincs gond.Ha leveszed a szánt rögtön látható az a rész, közvetlen az üt?szegnél!
Szerző RE: Glock problémák!
rettenet78
Tag

Hozzászólások: 23
Regisztrált: 04.12.08
Elküldve: 2010.04.21 21:33
Glock köszönöm neked a rajzot!

Melyik alkatrész amir?l szó van?
Szerző RE: Glock problémák!
mykeee
Tag

Hozzászólások: 10
Regisztrált: 13.11.08
Elküldve: 2010.04.21 15:51
Ja.. egyébként köszi.. Glock nagy Master.. egyrészt a gyors válaszodért..,másrészt most akartam keresni rettenet78-nak egy linket..
Egyébként egyetértek a feltevéseddel.. meg is vettem az alkatrészt de nem mertem annyira szétszedni, nem akartam az üt?szeget le er?ltetni.. (p-worm is segített), majd valamikor beugrok hozzátok, valamelyik?töket megkérem segítsen a cserében.
Úgyhogy megnyugtatlak rettenet78.. a fegyver ett?l még tökéletes, csak én is szintén egy igazi Glock-ker vagyok aki minden porcikáját ismeri "dédelgetett,féltett tárgyán" és aggódtam,hátha valami váratlan történt.. de nincs gond ezek szerint.
Szerző RE: Glock problémák!
glock
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 53
Lakóhely: Szigetszentmiklós Pet?fi u. 5/a
Regisztrált: 25.04.07
Elküldve: 2010.04.19 22:17
rettenet78 írta:
melyik is pontosan a kopó alkatrész?

valami képen mellékeljétek kérem szépen.

Amúgy az enyém gyönyör?, de mostmár figyelemmel leszek a kopásra is.


Nem kopó, csak felver?dést reklamált "mykeee". Utánanéztem a horonynál látható felver?désnek látszó felületnek. Ha szétszereljük a szánt ide illesztjük a szétszerel? szerszámot, és lenyomás után levehet? a hátlap. A szétszerelés nyoma látszik a felületen, de ett?l lehet néhány 100 000 lövést leadni! Az alkatrészeket a következ? linken nézheted meg. Ha az alkatrészre klikkelsz láthatod nagyban és a leírást, árat.

http://glock.hu/viewpage.php?page_id=33


Kurucz Miklós ct.
e-mail: kurucz@glock.hu
Web: www.mzero.eu
www.avsvision.eu
Szerkesztette: glock - 2010.04.19 22:18
mzero1 www.mzero.eu
Szerző RE: Glock problémák!
rettenet78
Tag

Hozzászólások: 23
Regisztrált: 04.12.08
Elküldve: 2010.04.19 20:14
melyik is pontosan a kopó alkatrész?

valami képen mellékeljétek kérem szépen.

Amúgy az enyém gyönyör?, de mostmár figyelemmel leszek a kopásra is.
Szerző RE: Glock problémák!
glock
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 53
Lakóhely: Szigetszentmiklós Pet?fi u. 5/a
Regisztrált: 25.04.07
Elküldve: 2010.04.11 21:11
mykeee írta:
Hy mindenkinek!!! Véleményetekre vagyok kíváncsi... nekem minap egy lövészetet követ? GLOCK 17-esem karban tartása során a 6. számú alkatrészen (Távtartó hüvely) észleltem, hogy a hátsó részén az üt?szeg vége fel?l kb. 1 mm-es felver?dés.. kopás féleséget találtam.. X? Mi a f.. okozhatta nem tudom.. tippeket kérek.!!
Bár egyébként a Glock roppant mód elkötelezett híve vagyok.. nem hittem, hogy pont ez az alkatrész "fárad"hat el. A fegyver kb. 2 éves és 2-3 ezer lövés van benne.. és nagyon figyelek a karbantartásra.Kollégának-barátnak már kb 4 éves a Glock-ja e azon semmi sincs? mit csinálhattam?!
Ett?l függetlenül tudom, hogy a fegyver ett?l max teljesítményt nyújt és biztonságos.. és ha annnyira zavar akkor kb. 1 sör ára 250 Ft és gut.smiley


A magyarázat egyszer?! Becsületedre legyen mondva szerintem elég sokat száraz gyakorolsz! A csettintéskor a repül? üt?szeg végigmegy mivel nincs a csappantyú az üt?szeg útjában. Ekkor az üt?szeg szakáll nekicsapódhat a m?anyag felületének és felver?dhet. Ezt az esztétikai apróságot azzal szokta a Glock megel?zni, hogy a kezelésiben tiltja az elcsettintést. Szerintem üssed vágjad gyakorolj, el?bbre viszi a kezelési tudásodat. Ezen a linken a vizuál controlnál vedd le a szánt és látod a m?ködést. http://www.sniperworld.com/content.aspx?ckey=sniper_world_glock_index Ha valami gondod van a pisztollyal tudod 10 évig állunk rendelkezésedre garanciában, azon túl amint mondtad egy sör ára és van raktáron azonnal!


Kurucz Miklós ct.
e-mail: kurucz@glock.hu
Web: www.mzero.eu
www.avsvision.eu
mzero1 www.mzero.eu
Szerző RE: Glock problémák!
mykeee
Tag

Hozzászólások: 10
Regisztrált: 13.11.08
Elküldve: 2010.04.10 20:21
Hy mindenkinek!!! Véleményetekre vagyok kíváncsi... nekem minap egy lövészetet követ? GLOCK 17-esem karban tartása során a 6. számú alkatrészen (Távtartó hüvely) észleltem, hogy a hátsó részén az üt?szeg vége fel?l kb. 1 mm-es felver?dés.. kopás féleséget találtam.. X? Mi a f.. okozhatta nem tudom.. tippeket kérek.!!
Bár egyébként a Glock roppant mód elkötelezett híve vagyok.. nem hittem, hogy pont ez az alkatrész "fárad"hat el. A fegyver kb. 2 éves és 2-3 ezer lövés van benne.. és nagyon figyelek a karbantartásra.Kollégának-barátnak már kb 4 éves a Glock-ja e azon semmi sincs? mit csinálhattam?!
Ett?l függetlenül tudom, hogy a fegyver ett?l max teljesítményt nyújt és biztonságos.. és ha annnyira zavar akkor kb. 1 sör ára 250 Ft és gut.smiley
Szerző RE: Glock problémák!
Sogron
Tag

Hozzászólások: 58
Lakóhely: Pilis
Regisztrált: 01.01.70
Elküldve: 2010.03.26 17:18
Nekem egy 1998-ban gyártott G17-esem van. Használtan vettem, én vagyok a 3. tulajdonosa. Az el?z? két tulajdonos nem igazán terhelte a fegyvert, ketten együtt talán ha 3000 lövést tettek bele, ami egy Glock-nál ugyebár nem tétel. Azóta én kb. 15.000. lövést adtam le vele, de soha, semmilyen problémám nem volt. Nem tudok egyetlen olyan esetet sem felidézni, amikor fegyverhibából akadályom lett volna, mindig pontos maradt, soha nem hagyott cserben. Persze kap is szeretetet, tör?dést és dédelgetést b?ven! smiley
Szerző RE: Glock problémák!
Glock forewer
Tag

Hozzászólások: 11
Lakóhely: Dunakeszi
Regisztrált: 23.03.10
Elküldve: 2010.03.25 11:35
Anno Erva l?téren szétrepedt egy G17 szánja, pontosan azon a helyen ahol az a felver?dés volt, de ez kb 10 éve volt, ja és egy határ?r akkori ismer?sömnek is.
Ha belegondolunk milyen mennyiségben van jelen a világban akkor igazán elenyész? a meghibásodások száma.
10 évig fegyverkeresked? voltam, rengeteget gy?rtem mindenféle fegyvert a l?téren és sok tapasztalatom van, másrészt ez a beteges hobbim issmiley

"aki a Glockokat szereti, az rossz ember nem lehet" smiley


www.poloska.com
Szerző RE: Glock problémák!
Orion
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 29
Regisztrált: 01.07.07
Elküldve: 2010.03.25 07:55
Én kb 3000 lövésnél tartok, és nincs semmiféle hiba. Csak a bankszámlámon a sok lövöldözés miatt. smiley
Szerző RE: Glock problémák!
glock
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 53
Lakóhely: Szigetszentmiklós Pet?fi u. 5/a
Regisztrált: 25.04.07
Elküldve: 2010.03.24 23:39
A hibák amir?l beszélsz esztétikai problémák voltak, de a második tengely beépítésével megszünt a reteszel? tömb rezonanciája. A hiba el?idéz?jét a nagysebesség? kamerák buktatták le! Az USA .40-es hiba gyártási gond volt nem tervezési. Reméljük ez már a múlt, habár újra szurkolhatunk mivel teljesen áttervezett és módosított modellek jelennek meg a következ? hetekben, GEN4 (IV. generáció) néven. A több 10 ezer lövéses teszteken bizonyított a modell, de az élet az igazi tesztmester!


Kurucz Miklós ct.
e-mail: kurucz@glock.hu
Web: www.mzero.eu
www.avsvision.eu
mzero1 www.mzero.eu
Szerző RE: Glock problémák!
omen
Tag

Hozzászólások: 3
Lakóhely: Budapest
Regisztrált: 31.03.09
Elküldve: 2010.03.24 23:27
Az enyémet elmúlt év decemberébe vásároltam, szerintem jóval ötszáz lövésen túl vagyok és hála Istennek nem tapasztaltam az általad ecsetelt problémát.
Várom a további fejleményeket.
Szerző RE: Glock problémák!
Glock forewer
Tag

Hozzászólások: 11
Lakóhely: Dunakeszi
Regisztrált: 23.03.10
Elküldve: 2010.03.24 14:05
Hogy egy kicsit pletykálkodjak...

3db Glockom-volt eddig, ebb?l az els? G17-et újonan vettem és vele bizony voltak gondjaim.
Kb 20 l?vés után a szán bels? felén durva felver?dés volt tapasztalható.
1000 l?vés után ez a deformáció elég aggasztó volt.

Az egyik l?téren ugyanezt a hibát produkálta az egyik bér fegyver, ami egy id? után a szánrepedéshez vezetett.
Akkoriban rengeteg Glockot megnéztem és nagyon sok glockon tapasztaltam ezt a felver?dést ami több ezer l?vés után nagy valószin?séggel szánrepedéshez vezethet.
Az akkori márkaképviselet azt mondta, sajnos ezek ilyenek.

Én ezt nem tudtam elfogadni és tovább vittem az ügyet.

Felvettem a kapcsolatot az osztrák céggel és fotókon ilusztráltam a problémámat, ?k erre azt mondták egyedi eset, de a fegyver cseréje macerás lett volna és fegyvermester egy kis marással orvosolni tudta.

Összegezve NEM lehet egyedi eset, mert rengeteg Glocknál tapasztaltam és külföldi fórumokon is sokan tapasztalták ezt.

(megjegyzés: ezek után használt Glockokat vettem, azoknál még karcolás sem volt tapasztalható a deformáció helyén)

1998 széria utáni példányok tapasztaltam mindezt.

probálok fotót csatolni.
www.poloska.com
Szerző Glock problémák!
Glock forewer
Tag

Hozzászólások: 11
Lakóhely: Dunakeszi
Regisztrált: 23.03.10
Elküldve: 2010.03.24 13:38
Interneten keresgélve találtam néhány cikket ami az USA-ban gyártott f?ként Glock 22 problémáival foglalkozik, fotókkal ilusztrálva...

http://www.thegunzone.com/glock/problems.html
www.poloska.com
Oldal: 2 / 2 < 1 2
Ugrás a fórumra:
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztrált?
Kattintson ide !

Elfelejtette jelszavát?
Kérjen újat itt.
Pisztoly típusok
       
Szavazás


Szavazáshoz be kell jelentkezni
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

Kalashnikov
2023.12.28 09:52
Nyugodjék békében! Remélem a cég további működését ez nem befolyásolja. Kalashnikov (akinek három glock-ja van)

GlockMogyi
2023.12.28 09:24
Üdv! Sajnálatos hír…Elhunyt Gaston Glock Úr😢Köszönjük a szerzeményét!!!

Hartai099
2023.12.13 18:28
Sziasztok újra itt 13 éve volt glock 19 esem.. most vettem wgy 19x et nagyon jó a cucc 😘

GlockMogyi
2023.01.25 14:34
Üdv! Valakinek 17 vagy 19 eladó van esetleg?

FoxCruel
2023.01.17 21:46
Üdv ! Glock 44-est vennék ! Tel.: 06-20-5150104

FoxCruel
2022.11.08 22:10
Miért nem lesz/volt ha meg szabad kérdezni? smiley

glock
2022.11.08 14:06
Sajna nem lesz!

Kalashnikov
2022.09.08 12:31
Üdv! Idén lesz Glock kupa?

FoxCruel
2022.09.04 22:56
Üdv ! Idén lesz Glock kupa ?

newman
2021.10.02 21:20
Üdv! Idén lesz Glock kupa?

GlockMogyi
2021.07.02 22:11
Üdv! 2021 Glock kupa???

anti
2020.07.29 22:08
Sziasztok! Valaki tud ajánlani Glock 17-hez megfizethető IPSC tokot? És hol rendelhetem meg? Köszönettel a segítséget!

Tomi Glock
2020.01.13 14:44
Van raktáron. Kérlek hívd a boltot a 24 / 465 373-on

theeba
2020.01.04 20:03
Üdvözlet! G41 Gen4 várható e a közeljövőben, ha igen, milyen árban lesz a 34-hez képest?

glock
2019.12.24 15:25
Szia Olivér! Sajnos nem lesz olcsó! IWA magasságában lesz hozzáférhető, jelezzük a glockshop.hu oldalon is!

olivers
2019.12.22 14:16
Sziasztok! A glock44-re mikortol lehet előfizetni? Illetve mikor várhato az érkezése? Ha van info én jelentkeznék az árával amint lehet! Kérem üzenjetek ha tudtok vmi biztatot!

p-worm
2019.09.23 18:14
Köszi Ördi!

hundevil
2019.09.23 17:34
https://drive.google.com/
drive/folders/1puewvJebHm
aIDCus_-pJbJZvykHaaoKP?fb
clid=IwAR0Tq7MMXjkdigYuvh
roYfBYVMV1MFMmCHb5ptDxYek
pXU1j6TcNQvVnatA szívesen smiley


dobrosig
2019.09.20 20:52
Csatlakozom a kéréshez... Köszönjük!

p-worm
2019.09.19 23:41
Eredmények, please! smiley

Archívum
Minden jogot fenntartva. M-Zero, K-Force © 2006
Powered by v6.01.13 © 2003-2005

6850140 egyedi látogató