Navigáció
Verseny
Szabályzat

A GLOCK-ról
Cégtörténelem
Filozófiánk
Safe Action rendszer
Biztonsági rendszer
Tartóssági teszt
Egyszerű felépítés, megbízható működés

Cikkek
Rendezvényeink
Részvételünk rendezvényeken
Kiállítások

Termékek
Kézifegyverek
Tartozékok
Kések és E-Tool
Felszerelés, Ruházat


Archívum
Hírek archívum
GLOCK Kupák

Aktivitás
Fórum
Feliratkozás a hírlevélre

Linkek
GY.I.K.
Szabályzat
Véletlen kép
Pontos időoff
Eseménynaptár
Április
KeSzCsSzoVa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Bejegyzés
Kattints ide a többiért
Következő öt bejegyzés
Mai névnapos
Ma 2024. április 25. csütörtök,
Márk napja van.
Holnap Ervin napja lesz.
Legutóbbi látogatók
GD 5 napja
nzoltan 1 hete
fhdgunstore 2 hete
gabi024 2 hete
Fary 5 hete
Dzsy 5 hete
fatigris 6 hete
olivers 8 hete
sergeant0122 8 hete
siculus 8 hete
Fórumtéma megtekintése
MZERO.EU, GLOCK.HU | Glock fegyverek és lövészek | Cseveg?
Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 > >>
Szerző RE: Glock 19
makio007
Tag

Hozzászólások: 1
Regisztrált: 03.02.18
Elküldve: 2018.03.17 15:54
Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy melyik generációt érdemesebb megvenni (gen3, gen4)? Önvédelem és sport az ami játszik de a generációk közti különbségek érdekelnek és nem azok amiket a gyár megadott, hanem ami saját tapasztalat. Alkatrész, gyári hiba, vagy bármi ami nem általános. Egy kedves barátom azt mondta, hogy a gen3 a legjobb.
El?re is köszönöm smiley
Szerző RE: Glock 19
gazpityu
Tag

Hozzászólások: 5
Regisztrált: 29.02.12
Elküldve: 2012.12.31 02:00
Köszönöm a válaszokat! Sok Fiocchit használtál? Ezt a 123 gr-est is ismered?
Én eddig semmilyen l?szerrel nem jártam pórul, pedig ZVS-b?l is ell?ttem vagy 20-30 dobozt az utóbbi fél évben, de csak most volt akadályom. Igaz, most egyb?l jópár...
Abban is igazad van, hogy a legrosszabb fajta hiba éppen ez az alultöltöttség, mert emiatt könny? rál?ni egy cs?ben maradó lövedékre.
Szerző RE: Glock 19
iceshine
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 13
Regisztrált: 06.10.08
Elküldve: 2012.12.30 14:23
A ZVS a Glock Kupán is okozott problémát néhány embernél. A Fiocchival nekem soha sem volt soha gondom. Kategóriájában a legjobb választás szerintem. Gyári l?szer esetében a szétrázástól nem tartanék...nagyobb gond lehet, ha a cs?ben marad a cucc és ráküldesz még egyet, erre pedig a ZVS-nél egész jó esélyed van.


Never give up! Never surrender!
Szerző RE: Glock 19
gazpityu
Tag

Hozzászólások: 5
Regisztrált: 29.02.12
Elküldve: 2012.12.30 00:16
A katalógus az amerikai termékvonaluk - ez teljesen eltér az európaitól, nagyrészt ott is gyártják.
Ez a most hirdetett 123 gr-es. http://www.gunmaster.hu/s/shop.php?op=look&gr=CAT091105233853&id=PROD091115213801
Ezt ismeri valaki?
Szerző RE: Glock 19
Orion
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 29
Regisztrált: 01.07.07
Elküldve: 2012.12.29 16:19
Én 115 gr-est használtam már. 113-123-ast még a neten sem találtam a hivatalos katalógusukban. Persze attól még lehet smiley . Viszont még mindig nem értem, hogy mit tudna "szétrázni" a fegyverben. Ez egy hadipisztoly. Ebb?l kifolyólag nem lehet érzékeny a l?szerre. És szerintem nem is az. Arra ott vannak az agyonherélt sporttuningok. Itt a hivatalos katalógusuk: http://d27vj430nutdmd.cloudfront.net/9633/96423/96423.1.pdf
Szerző RE: Glock 19
gazpityu
Tag

Hozzászólások: 5
Regisztrált: 29.02.12
Elküldve: 2012.12.29 15:18
Ma volt egy kis házi versenyünk. A többségnél ZVS l?szer volt - nekem eddig a kb. 20-30 dobozból soha nem volt gondom, de ma egy tizes tárból volt, hogy négy l?szer is selejtes volt. Életem els? kéményét is megl?ttem smiley - aztán volt olyan, ami el sem ment a célig, kb 5 méternél leesett (!!!), és volt kett? ugyanabból a tízb?l, amelyik épphogy koppant a célon, de el sem döntötte... Ezek persze még a szánt sem voltak képesek hátramozdítani, a hüvelyek egy az egyben bennmaradtak a töltény?rben... A többieknél még rosszabb volt a helyzet.

Még az a szerencse, hogy olyan nem volt, aminél a lövedék a cs?ben maradt voona, és így véletlenül rál?ttünk volna. De az egyik klubtárs nemrég így l?tte dudorosra a CZ-je csövét...

Fiocchiból viszont csak a 113 gr-est láttam, illetve ma próbváltam is, a többiek is csak azt ismerik, arra mondják, hogy nagyon er?s. Te a 123 gr-est is próbáltad?

Én eddig a ZVS-sel sem álltam hadilábon, bár sok akadályt láttam vele a klubban másoknál, minden féle pisztolyból, de a Glockok (az enyémen kívül van még kett?) egyszer sem produkáltak ezzel sem akadályt eddig. Na persze ma be kellett látnom, hogy l?por nélkül azért a Glock sem lövi ki a l?szert smileysmiley
Szerző RE: Glock 19
Orion
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 29
Regisztrált: 01.07.07
Elküldve: 2012.12.29 08:49
Szia Gazpityu. Szétrázza a fegyvert??????? Ez jó! smiley . Nincs mit szétrázni rajta. Véleményem szerint a Fiocchi roppant megbízható, kiváló min?ség? l?szert gyárt. Egyenletes a min?sége, jó a szórásképe...... Nekem tökéletesen bevált. A Barnault csak azért nem szeretem, mert irgalmatlanul kormol. Bár ez meg be van építve az árába.... A Fiocchi tökéletes. Nem kell félni t?le.
Szerző RE: Fiocchi FMJ 123 gr l?szer
gazpityu
Tag

Hozzászólások: 5
Regisztrált: 29.02.12
Elküldve: 2012.12.29 02:12
Sziasztok! Van tartósabb tapasztalatotok a Fiocchi FMJ 123 gr 9mm Luger l?szerrel? Nálunk többen azt állítják, hogy bár jó és egyenletes min?ség?, de túl er?s, szétrázza a fegyvert. Állítólag volt, akinek a CZ-jén az irányzékot is lerúgta néhány száz lövés után. Nekem 3. gen. Glock 19-esem van. Most jó áron kapható ez a Fiocchi l?szer (60 Ft), ennyiért csak ZVS-t vagy Barnaul-t lehet felénk beszerezni, de a ZVS-b?l már jópár olyat láttam, ami alig ment el a célig 15 méterr?l, vagy éppen hiányzott bel?le a gyújtás - a Barnaul-nál meg rengeteg az apró repesz, a múltkor kett?t is kaptam a nyakamba meg az arcomba... Szóval ha a Glockosok szerint a mi fegyvereinkben beválik a Fiocchi, akkor szívesen bevásárolnék bel?le pár százat...
Szerző RE: Glock 19
captain baines
Tag

Hozzászólások: 2
Lakóhely: Gy?r
Regisztrált: 02.06.12
Elküldve: 2012.06.05 07:05
Jess, már vágom...
Szerző RE: Glock 19
Orion
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 29
Regisztrált: 01.07.07
Elküldve: 2012.06.04 21:13
GOOGLE a barátod. smiley Glock generation-ra sz?kítsd le...
Szerkesztette: Orion - 2012.06.04 21:15
Szerző RE: Glock 19
captain baines
Tag

Hozzászólások: 2
Lakóhely: Gy?r
Regisztrált: 02.06.12
Elküldve: 2012.06.04 20:01
Sziasztok!

Érdekelne hogy mib?l állapíthatom meg hogy hányadik Gen egy glock19?
Milyen évjáratok a különböz? Gen ketegóriák?

Üdv: Jani
Szerző RE: Glock 19
paksai
Tag

Hozzászólások: 5
Regisztrált: 16.06.07
Elküldve: 2010.02.24 12:56
Szia!

A ken?dést nem a cs?re való ken?désre írtam bár nem lehetetlen az sem. Mindjárt ki is fejtem. Tárból való adogatás során ugye van egy l?szervezet? "léc". Na most annak nekitolva az ólom kopik vagy esetleg még deformálódik is ha nagyon lágy. Ezen felül ha kopik akkor bizony már a réz magra is kerül vagy legalább is kerülhet, hiszen végigcsúszik vagy csúszhat a l?szer. Hiába osztott köpenyes az alsó része a l?szernek óhatatlanul is piszkolódik. Szerintem azért ez nem egy két lövést?l lesz feltétlenül piszkos...mondjuk néha nem árt megpucolni a szegénykét. Mondjuk minden használat után smiley Onnan pedig már egyenes út vezet a cs? felé majd végezetül a csövön keresztül távozik is. Egy régi példa talán ismert is sokaknak, hogy annak idején a Taurus cég a forgótáras fegyvereinél felhívta a figyelmet, hogy ólom lövedék használatát követ?en amennyiben tejlesköpenyes(rézburkolatú) l?szert kívánnak használni, mindenképpen tisztítsák ki a csövet mert az ólomlerakódás következtében és az az utáni telj.köp.l?szer alkalmazásakor megn? a gáznyomás a tömítettség miatt, amely robbanáshoz vezethet.
A magyar jogrendszerr?l nem kívánok nyilatkozni. Lényeg hogy jobb megel?zni és tisztán látni és távozni mint 1-2-3 évet bíróságra járni és az igazunkat bizonyítani. Id? és költségigényes nagyon. Kiskapu mindig van és nem kellemes dolog egy eljárás. Ráadásul a bírói gyakorlat sajnos nagyon eltér? és nem feltétlenül kedvez?. No de ezt hagyjuk is.
Én nem azt mondom hogy nem használható, csupán csak annyit hogy nem biztos hogy kifizet?d? dolog mondjuk ilyet használni. Egyel több támadófelület. Ami már koránt se biztos hogy csak egy dolgot hoz magával hanem lehet hogy még akkor 100 és 100 kérdést vet fel ami megint csak kellemetlen. Honnan van, hol vette, miért ilyet használ, ugye tudj hogy ez alakváltozásra is képes...innen pedig aztán csak lefelé lehet csúszni vagy nagyon er?sen kell kapaszkodni...
Mint ahogy írtad és már említetted hatalmas roncsolást és stophatást okoz eredményez. Na pontosan erre gondolok én is és a bíró is erre fog gondolni. Akkor valamilyen szinten még is csak expandál még ha tudjuk is hogy nem igazán erre a célra lett ez kifejlesztve khmmm smiley
Ha tisztán akarunk játszani akkor szerintem míg egyértelm?en nem engedik az ilyen magok használatát akkor mell?zni és kerülni kell.
Ezt a jogos önvédelmi dolgot ne feszegessük, mert még a nálunk is okosabb emberek sem tudnak megegyezni még akkor sem amikor feketén fehéren le van írva. Ki így ki úgy gondolja. Aztán meg ember legyen a talpán aki egy felfokozott adrenalin g?zös állapotban olyan nagy uralma és önfegyelme-önuralma...lenne. Kéne de még azoknak sincs teljes mértékben akik különösen erre lettek kiképezve. Na jóó, talán ?k igen, de egy jár?r vagy egy sima állampógár smiley Persze nem akarok senkit sem megsérteni és akinek nem inge az ne vegye magára.
Szummázva, szerintem nem mindegy hogy milyen l?szert használunk és milyen sérülést okozunk vele a célpontban.
Jelenleg ez úgy néz ki hogy minimalizáljuk az elhalálozási eseteket még akkor is még akkor is ha fegyvert kell használni és akár vitális testfelületre kell leadni a lövést. Hiszen ha teljes köpenyessel nyesem mellkason akkor azért nem lesz akkora roncsoló hatása még akkor is ha csontot és létfontosságú szervet ér a lövedék mint ha osztott köpenyessel tesszük ugyan ezt ugyan így. Egy 9mm FMJ lik még mindig kisebb, mint egy 9mm SP pláne alakváltozással.
Arról meg már nem is akarok beszélni, hogy még vándorolhat is az adott l?szer a testben szépen, !!!még FMJ esetében is.

Mindazonáltal nem tartom jó önvédelmi és szolgálati célokra megfelel?nek az FMJ és SP l?szereket sem mert....de ezt már kiveséztük.

Üdv.
Szerző RE: Glock 19
Sogron
Tag

Hozzászólások: 58
Lakóhely: Pilis
Regisztrált: 01.01.70
Elküldve: 2010.02.24 10:36
paksai írta:
MÁR BOCS.....
smiley semmi baj.
még az is lehet hogy igazad van...

No de minek az osztott köpenyes l?szer. Egyrészt drágább, másrészt adogatásnál ken?dik harmadrészt pedig ha esetleg elexpandál vagy jobban deformálódik valahol, mondjuk egy csonton már is visznek karperecben mert akkor már nem állja meg a helyét az írásoknak írásodnak és a törvényi szakzsargonban leírtaknak.
Hiv.vadász ismer?söm ilyen l?szert használt a 9x19 és .357 Mag-ba és hidd el hogy olyan szép roncsolást tud csinálni szép kis alakváltással hogy senki sem mondaná meg hogy az pedig törvényben el?írt l?szerrel lett megl?ve. Úgy hogy szerintem nem jó megoldás már csak a saját seggem védelme érdekében is. És nekem ne érveljen senki se érveljen azzal hogy az állatba lett belel?ve amikor ezt egy ?zben láttam. Mind lapocka mind pedig borda lövésnél.
Azért írtam hogy szerintem nem jó a szabályzás és újra kellene gondolni és alkotni.

Remélem nincs harag! smiley
Üdv.


Nem hinném, hogy jól látod a dolgot! Elvileg a magyar jogrendszerben mindent szabad, ami nem tilos! Amit nem szabad, azt meg világosan leírják! Ennél fogva az osztott köpenyes lövedékkel szerelt l?szer igenis szabadon használható. Ráadásul (ha úgy van, ahogy azt egy korábbi hozzászólásban leírták) az osztott köpenyes lövedéknél nincs ólomelken?dés a csövön, mivel a huzagokhoz a köpeny fekszik fel. A mag a célba való becsapódáskor vállal szerepet, amikor is a lágy ólom miatt nagy mértékben deformálódik, így hatalmas roncsolást és hatalmas stophatást produkál. Tehát elvileg a fegyvert az ilyen l?szer nem rongálja, de ebben a kérdésben még mindig várjuk az M-Zero álláspontját!
Ami az önvédelmi célú felhasználást illeti, nem hinném, hogy ha jogos védelmi, vagy végszükségi helyzetben használja valaki ezt a l?szert, akkor karperecben vinnék el! Már csak azért sem, mert mind a két helyzetben (a törvény szerint) csak úgy lehet védekezni, vagy a szükséghelyzetet elhárítani, hogy az arányosság elve megmaradjon. Márpedig a l?fegyver használata nem lehetséges csak olyan helyzetben, ahol te, vagy más közvetlen, másként el nem hárítható életveszélben van. Tehát a l?fegyver arra van, hogy azzal - ha kell - kiolt egy életet, hogy egy vagy több másikat megments! Minden egyéb esetben el KELL kerülnöd a l?fegyver használatát és egy annál enyhébb súlyú eszközt kell használnod! hozzáteszem, hogy amennyiben a saját, vagy más ember életét közvetlen, másként el nem hárítható életveszélyb?l mented, akkor éppúgy használhatsz colos vascsövet, mint 12-es sörétes puskát, vagy géppuskát. Az más kérdés, hogy meg fogják kérdezni, hogy olyanod honnan van, de nem róható fel neked, hogy éppen azzal nyírtad ki a gonoszt.
Lehetséges még a fegyverhasználat úgy, hogy a tangónál az élet kioltására alkalmas eszköz van, mellyel már megkísérelt támadni, és/vagy az újabb támadás azonnali veszélye fenn áll, de a használt eszköz típusa enyhébb, mint a nálad lév? fegyver. Pl. amikor a retek egy késsel áll oda neked emberkedni. A támadást elháríthatod, de nem adhatsz le olyan lövést, mely kioltja az elkövet? életét. Illetve kimutathatóan olyan lövésnek kell lennie, mely a támadást meggátolja, de nem tör az élet kioltására. Ilyen pl. a végtagokra leadott lövés. Ha meg valakit combon l?sz, akkor édesmindegy, hogy FMJ, vagy Soft Point lövedéket használsz.

... szerintem legalábbis...
Szerző RE: :/
paksai
Tag

Hozzászólások: 5
Regisztrált: 16.06.07
Elküldve: 2010.02.24 10:07
MÁR BOCS.....
smiley semmi baj.
még az is lehet hogy igazad van...

No de minek az osztott köpenyes l?szer. Egyrészt drágább, másrészt adogatásnál ken?dik harmadrészt pedig ha esetleg elexpandál vagy jobban deformálódik valahol, mondjuk egy csonton már is visznek karperecben mert akkor már nem állja meg a helyét az írásoknak írásodnak és a törvényi szakzsargonban leírtaknak.
Hiv.vadász ismer?söm ilyen l?szert használt a 9x19 és .357 Mag-ba és hidd el hogy olyan szép roncsolást tud csinálni szép kis alakváltással hogy senki sem mondaná meg hogy az pedig törvényben el?írt l?szerrel lett megl?ve. Úgy hogy szerintem nem jó megoldás már csak a saját seggem védelme érdekében is. És nekem ne érveljen senki se érveljen azzal hogy az állatba lett belel?ve amikor ezt egy ?zben láttam. Mind lapocka mind pedig borda lövésnél.
Azért írtam hogy szerintem nem jó a szabályzás és újra kellene gondolni és alkotni.

Remélem nincs harag! smiley
Üdv.
Szerző RE: Glock 19
mikekovax
Tag

Hozzászólások: 27
Lakóhely: Gyál
Regisztrált: 11.08.09
Elküldve: 2010.02.23 22:17
paksai írta:
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!
Akkor jól tudtam sajnos.

Azért kíváncsi volnék hogy 10 fegyvert visel? (önvédelmi és vagy szolgálati célból) ember közül ki milyen típusú l?szert használ. És azt is hogy ? szerinte milyet kéne használni és ha lehetne akkor milyet használna.!??!.

Nem okoz nagy biztonságot, hogy csak ilyen l?szerek használhatóak. Amikor sokkal de sokkal alkalmasabb és biztonságosabb l?szerek is léteznek már smiley
Mondjuk egy jó kis expanzív l?szerecske aminek a lövedéke nem kap olyan könnyen gellert nem megy át még 3-om emberen és nem okoz esetenként nagy anyagi kárt, leadja az energiáját az adott célban és abszolute maximális a stopphatása.
Nem tud valaki valamilyen olyan infót hogy ezt a megítélést és törvényi el?írást mikor szándékoznak megváltoztatni, vagy bizonyos köröknek engedélyezni? Mondjuk hivatásosoknak?
Mindenesetre szerintem ez ahogy most van nem egy élhet?-használható állapot, amin minél hamarabb változtatni kéne.
No de addig is marad a jogilag megfogalmazott, el?írt, teljesköpenyes l?szer, amit soha ne keljen, de ténylegesen és jogosan lehet használni ha nincs másra mód...
Ki hogy gondolja ezt?

Üdv.


MÁR BOCS, DE TE NEM OLVASOL VISSZA MINDEN MONDATOT? NEM CSAK TELJES KÖPENYES L?SZER HASZNÁLHATÓ!!!
Szerző RE: .
mikekovax
Tag

Hozzászólások: 27
Lakóhely: Gyál
Regisztrált: 11.08.09
Elküldve: 2010.02.23 20:25
Sogron,
Bocs, hogy erre is válaszolok, ugyan nem is hozzám intézted a kérdést.
A félköpenyesnél semmi probléma, ugyanis, az ólom hegy, illetve m?anyag, vagy éppen ami, az nem ér a huzagokhoz, az érintkezési felületen még a köpeny van.
A köpenynélkülinél pedig nem az a baj, hogy összepiszkítja a csövet, hanem azért emelkedhet meg a gáznyomás, mert a köpeny nélküli lövedék puha, sokkal jobban "rádeformálódik" a poligon huzagolásra, így sokkal jobb a tömítés, kevesebb gáz szökik el?re, így a cs?farnál a nyomás megn?, ami veszélyekkel járhat.
Tisztítás rézkefével.
Szerző RE: Glock 19
Sogron
Tag

Hozzászólások: 58
Lakóhely: Pilis
Regisztrált: 01.01.70
Elküldve: 2010.02.23 19:52
Na most megfogtál!

Elvileg igazad van és mind a félköpenyes, mind a köpeny nélküli lövedékkel szerelt l?szert használhatjuk önvédelmi célra! Ugyanakkor az is tény, hogy a Glock nem ajánlja az ilyen l?szer használatát. Helyesebben: felhívja a tulajdonosokat, hogy a fegyverhez ne használjanak ilyen l?szert! A kérdés az, hogy miért? Persze tudom, hogy a huzagolást eltömíti, de vajon mennyi id? alatt? Mert ha mondjuk a negyedik lövés után tele vannak a huzagok, akkor életveszélyes ez a l?szer!

Akkor most kérem, hogy az M-Zéro, mint a Glock magyarországi képvisel?je foglaljon állást ebben az ügyben! Szerintetek használható-e a Glock-fegyverekhez biztonságosan egy félköpenyes, vagy éppen köpeny nélküli lövedékkel szerelt l?szer? Hány lövés után tömít?dik el a huzagolás? Tisztítható az ólom a cs?b?l? Mit tesz a fegyver az eltömít?dés után?
Szerző RE: Glock 19
mikekovax
Tag

Hozzászólások: 27
Lakóhely: Gyál
Regisztrált: 11.08.09
Elküldve: 2010.02.23 17:21
Szia Sogron,
rossz információid vannak, mert:

2004. évi XXIV. Törv.:
5. expanzív (kiterjed?) lövedék? l?szer: olyan l?szer, melynek lövedéke üreges csúcsú vagy lövedéke a köpenyt?l eltekintve nem egy darabból áll;

"A" (tiltott) kategória
4. Expanzív (kiterjed?) lövedéket tartalmazó pisztoly- és revolverl?szer, valamint az ilyen l?szerhez való lövedék, kivéve a vadászati vagy sportlövészeti célokat szolgáló l?fegyverhez, a használatukra jogosult személyek számára.

Tehát az ólomlövedék, a normál teljesköpenyes lövedék - lövedékalaktól függetlenül -, valamint a soft point (részben köpenyes ólomhegyú) lövedék is használható önvédelmi fegyverhez.

Az FMJ egyeduralma kizárólag a hadil?szerekre igaz, de már az se annyira, lásd special forces...

üdv:
Kovács Miklós
Szerkesztette: mikekovax - 2010.02.23 19:49
Szerző RE: Glock 19
Sogron
Tag

Hozzászólások: 58
Lakóhely: Pilis
Regisztrált: 01.01.70
Elküldve: 2010.02.23 15:01
mikekovax írta:
paksai írta:
Sziasztok!

Önvédelemre ki milyen l?szert ajánlana amit még lehet használni is ha olyan a szituáció és nem hurcolnak meg érte?

Üdv.


Hello,
MFS FMJ-FP, jó nehéz lövedék nagy felület? tompa orral, vagy
köpeny nélküli tiszta ólomlövedékest, pl Fiocchi LRN (a Glock nem ajánlja ezt a típust az esetleg megnöveked? gáznyomás miatt, mivel a köpeny nélküli lövedék jobban tömít a Glock huzagolás közt), vagy Soft Point lövedékest, ez a két utolsó nem nagyon kap gurulatot, és elég jól expandálnak...
Nagy dilemma a Lapua Cepp...sokak szerint még használható, szerintem már nem...pedig tuti l?szer.
üdv
Miki


Nos, azért ezeket a l?szereket én nem ajánlgatnám túlzottan! A törvény szerint ugyanis kizárólag olyan l?szer használható önvédelmi célra, melynek lövedéke teljes rézköpenyes, teljes ólommagvas és a lövedék alkotórészei egyetlen darabból állnak. Tehát még a mag sem lehet két különböz? anyagból!!! A harmadik kitétel a használható l?szereknél, hogy nem lehet speciálisan expandáló l?szer.
Tehát: Ha a Fiocchi LRN-t használnod kell, akkor megrángatnak miatta. Ha Soft Pointot használsz, megrángatnak miatta. A Lapua Cepp l?szerekb?l kizárólag a Super kivitel (tehát az Extra már nem) volt használható, de a vita okafogyottá vált, mert a Lapua, megsz?ntette ennek a l?szernek a gyártását.
Szerző RE: Glock 19
mikekovax
Tag

Hozzászólások: 27
Lakóhely: Gyál
Regisztrált: 11.08.09
Elküldve: 2010.02.23 06:14
paksai írta:
Sziasztok!

Önvédelemre ki milyen l?szert ajánlana amit még lehet használni is ha olyan a szituáció és nem hurcolnak meg érte?

Üdv.


Hello,
MFS FMJ-FP, jó nehéz lövedék nagy felület? tompa orral, vagy
köpeny nélküli tiszta ólomlövedékest, pl Fiocchi LRN (a Glock nem ajánlja ezt a típust az esetleg megnöveked? gáznyomás miatt, mivel a köpeny nélküli lövedék jobban tömít a Glock huzagolás közt), vagy Soft Point lövedékest, ez a két utolsó nem nagyon kap gurulatot, és elég jól expandálnak...
Nagy dilemma a Lapua Cepp...sokak szerint még használható, szerintem már nem...pedig tuti l?szer.
üdv
Miki
Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 > >>
Ugrás a fórumra:
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztrált?
Kattintson ide !

Elfelejtette jelszavát?
Kérjen újat itt.
Pisztoly típusok
       
Szavazás


Szavazáshoz be kell jelentkezni
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

Kalashnikov
2023.12.28 09:52
Nyugodjék békében! Remélem a cég további működését ez nem befolyásolja. Kalashnikov (akinek három glock-ja van)

GlockMogyi
2023.12.28 09:24
Üdv! Sajnálatos hír…Elhunyt Gaston Glock Úr😢Köszönjük a szerzeményét!!!

Hartai099
2023.12.13 18:28
Sziasztok újra itt 13 éve volt glock 19 esem.. most vettem wgy 19x et nagyon jó a cucc 😘

GlockMogyi
2023.01.25 14:34
Üdv! Valakinek 17 vagy 19 eladó van esetleg?

FoxCruel
2023.01.17 21:46
Üdv ! Glock 44-est vennék ! Tel.: 06-20-5150104

FoxCruel
2022.11.08 22:10
Miért nem lesz/volt ha meg szabad kérdezni? smiley

glock
2022.11.08 14:06
Sajna nem lesz!

Kalashnikov
2022.09.08 12:31
Üdv! Idén lesz Glock kupa?

FoxCruel
2022.09.04 22:56
Üdv ! Idén lesz Glock kupa ?

newman
2021.10.02 21:20
Üdv! Idén lesz Glock kupa?

GlockMogyi
2021.07.02 22:11
Üdv! 2021 Glock kupa???

anti
2020.07.29 22:08
Sziasztok! Valaki tud ajánlani Glock 17-hez megfizethető IPSC tokot? És hol rendelhetem meg? Köszönettel a segítséget!

Tomi Glock
2020.01.13 14:44
Van raktáron. Kérlek hívd a boltot a 24 / 465 373-on

theeba
2020.01.04 20:03
Üdvözlet! G41 Gen4 várható e a közeljövőben, ha igen, milyen árban lesz a 34-hez képest?

glock
2019.12.24 15:25
Szia Olivér! Sajnos nem lesz olcsó! IWA magasságában lesz hozzáférhető, jelezzük a glockshop.hu oldalon is!

olivers
2019.12.22 14:16
Sziasztok! A glock44-re mikortol lehet előfizetni? Illetve mikor várhato az érkezése? Ha van info én jelentkeznék az árával amint lehet! Kérem üzenjetek ha tudtok vmi biztatot!

p-worm
2019.09.23 18:14
Köszi Ördi!

hundevil
2019.09.23 17:34
https://drive.google.com/
drive/folders/1puewvJebHm
aIDCus_-pJbJZvykHaaoKP?fb
clid=IwAR0Tq7MMXjkdigYuvh
roYfBYVMV1MFMmCHb5ptDxYek
pXU1j6TcNQvVnatA szívesen smiley


dobrosig
2019.09.20 20:52
Csatlakozom a kéréshez... Köszönjük!

p-worm
2019.09.19 23:41
Eredmények, please! smiley

Archívum
Minden jogot fenntartva. M-Zero, K-Force © 2006
Powered by v6.01.13 © 2003-2005

6850202 egyedi látogató